Yararsa Kovucu Cihaz

Yarasa kovucu cihaz, yarasalara zarar vermeden onları güvenle kontrol altına alma süreçleri için üretilen elektronik ürünlerdir. Bu ürünlerin en baskın özelliği, ultrasonik ses dalgalarına ve iyon özelliklerine sahip olma özellikleridir. Yarasalar aslında gündüzleri ortaya çıkmazlar genellikle geceleri yani karanlığın olduğu yerlerde aktif olurlar. Yarasaların günümüzde insan sağlığını etkileyen saldırı ve bulaşıcı hastalık gibi bir durumları söz konusu değildir. Ama Bu türlerin olası bir durumda çatı, ya da ahşap bir yapınızın içinde yuvalanması durumunda elektronik yarasa kovucuya ihtiyacınız var demektir.

Yarasa Kovucu Cihaz Nasıl Çalışır?

Yarasa kovucu cihazlar, sahip oldukları 220 volt elektrik akımı sayesinde ultasonik ses dalgalarını ortalama 500 metrekarelik alana kadar yayılabilmektedir. Bu cihaz yarasanın yuvalandığı alana yakın bir yerde elektrik prizine yakın bir yerde kurulumu gerçekleştirilir. Bu kurulum gerçekleştikten sonra, düğmesine basmanız yeterlidir. Yarasa kovucu cihaz kısa süre sonra devreye girecektir. Ultrasonik ses dalgaları 220 volt sayesinde oldukça acı verebilmektedir. Aynı zamanda iç huzursuzluk ve keyif kaçırıcı sesler ile yarasa bulunduğu alanı anında terke eder.

Yarasa kovucunun iyon özelliği yani kendi kendini yenileyebilir özelliği nedeniyle 500 metrekarelik alanın dışına kovulan yarasa, cihaz çalıştığı müddetçe tekrar bu alanın içine girememektedir. Girdiği andan itibaren acı ve rahatsızlık verecek olan ses dalgalarından etkileneceğini bilmektedir.

Yaşama alanlarınızı yarasalardan temizlemek için mutlaka yarasa kovucu cihaz ya da ilaçlama firmasından alacağınız destekle kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır, böcek ilaçlama açık ortamlarda yapıldığı gibi kapalı ortamlarda da yapılabilmektedir. Burada önemli olan husus ilaçlama yapılacağı sırada dikkat edilecek unsurlardır. Örneğin ilaçlamanın yapıldığı alanda çocukların bulundurulmaması, kullanılacak eşyaların kaldırılması ya da ilaçlama işlemi bittikten sonra iyi bir şekilde dezenfekte edilmesi oldukça önemlidir. İlaçlama farklı yöntemlerle uygulanarak yapılan oldukça kolay ve ekonomik bir yöntemdir.

Böcek ilaçlamada kullanılan en sık yöntem sıvı ilaçlamamadır. Püskürtmeli yönteminde kullanıldığı ilaçlama yöntemlerinin uygulanması sırasındai iyi bir ekiple çalışmak oldukça önemli. Zira kaliteli ve profesyonel bir çalışmanın yürütülmesi için, işinde uzmanlaşmış halkla hizmeti kendine şiar edinmiş bir ekibin bulunması şart.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir