Yararsa Kovucu Cihaz

Yarasa kovucu cihaz, yarasalara zarar vermeden onları güvenle kontrol altına alma süreçleri için üretilen elektronik ürünlerdir. Bu ürünlerin en baskın özelliği, ultrasonik ses dalgalarına ve iyon özelliklerine sahip olma özellikleridir. Yarasalar aslında gündüzleri ortaya çıkmazlar genellikle geceleri yani karanlığın olduğu yerlerde aktif olurlar. Yarasaların günümüzde insan sağlığını etkileyen saldırı ve bulaşıcı hastalık gibi bir durumları söz konusu değildir. Ama Bu türlerin olası bir durumda çatı, ya da ahşap bir yapınızın içinde yuvalanması durumunda elektronik yarasa kovucuya ihtiyacınız var demektir.

Yarasa Kovucu Cihaz Nasıl Çalışır?

Yarasa kovucu cihazlar, sahip oldukları 220 volt elektrik akımı sayesinde ultasonik ses dalgalarını ortalama 500 metrekarelik alana kadar yayılabilmektedir. Bu cihaz yarasanın yuvalandığı alana yakın bir yerde elektrik prizine yakın bir yerde kurulumu gerçekleştirilir. Bu kurulum gerçekleştikten sonra, düğmesine basmanız yeterlidir. Yarasa kovucu cihaz kısa süre sonra devreye girecektir. Ultrasonik ses dalgaları 220 volt sayesinde oldukça acı verebilmektedir. Aynı zamanda iç huzursuzluk ve keyif kaçırıcı sesler ile yarasa bulunduğu alanı anında terke eder.

Yarasa kovucunun iyon özelliği yani kendi kendini yenileyebilir özelliği nedeniyle 500 metrekarelik alanın dışına kovulan yarasa, cihaz çalıştığı müddetçe tekrar bu alanın içine girememektedir. Girdiği andan itibaren acı ve rahatsızlık verecek olan ses dalgalarından etkileneceğini bilmektedir.

Yaşama alanlarınızı yarasalardan temizlemek için mutlaka yarasa kovucu cihaz ya da ilaçlama firmasından alacağınız destekle kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*