Tire Böcek İlaçlama

Tire Böcek İlaçlama İzmir’in Tire ilçesinde faaliyet göstermekte olan profesyonel, birinci sınıf bir ilaçlama firmasıdır. Gizli bir cennet olarak bahsedilen Tire, Akdeniz ikliminin karakteristik özelliğine sahiptir. Bozulmuş ormanlar ve makiler bitki örtüsündeki yoğunluğu oluşturmaktadırlar. Özellikle Güme dağlarının daha yüksekçe olan kısımlarında bol miktarda kızılçam ormanına rastlanmaktadır. Tire’de özellikle yazları sıcaklık ciddi artış gösterir. Termometreler 40 derecenin üzerine çıkabilmektedir. Durum böyle olunca ormanlarda maki bitki örtüsünde yaşayan böcek ve haşereler şehre yakın yerleri istila ederek kendilerine mesken aramaktadırlar. Tüm bunlar Tire’de yaşamı olumsuz etkilemektedir. Çiftçilikle uğraşan üretici ve tarım sektörü çalışanları yaşanan durumdan rahatsızlık duymaktadırlar.  Tire böcek ilaçlama servisimizden alacakları kaliteli ve profesyonel hizmetle rahatsızlıklarını giderebilmektedirler.

Tire’de Görülen Böcek Türleri

Tire’de Görülen Böcek Türleri özellikle kırsal kesimde tarım yapılan alanlar ve bağ-bahçe benzeri yerlerde görülmektedir. Özellikle tarlada ekili bitki köklerini ve yapraklarını kemirerek zarar veren danaburnu, çekirge, salyangoz, tarla faresi gibi haşere türleri cirit atmaktadır. Tire sınırları içinde özellikle kırsal kesimde görülen bu tür böcek ve haşere ile yalnız başınıza mücadele etmeniz mümkün değildir. Her şeyden önemlisi muhteviyatında ne olduğunu bilmediğiniz çeşitli kimyasallar ile ekinlerinizi ilaçlamaya kalkmayınız. Bu tür yoğun zehir barındıran kimyasallar hem ekinlerinize hem size hem de sattıktan sonra onu tüketecek olan hiçbir şeyden haberi olmayan vatandaşa zarar vermiş olursunuz. Kesin ve kalıcı çözüm için mutlaka ilaçlama firmalarıyla iletişime geçiniz.

 Tarla Faresi İlaçlama

Tarla Faresi İlaçlama yöntemi fareleri evde kapanla yakalamaya benzememektedir. Çünkü tarla faresi diğer farelere kesinlikle benzemez. Genellikle tarla farelerinin boyu 12 ila 16 santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Çoğunlukla tarla fareleri mesken olarak ekili dikili tarlaların bol bulunduğu yerlerde yaşar. Ve ekinlerin köklerini emerek beslenmektedir. Tek zararı bu değildir elbette. Ürün köklerini emerek zarar veren tarla fareleri sağlam ürünlerinde kalitesini düşürür. En az diğer fareler kadar hızlı üremektedirler. Tire böcek ilaçlama dışında bireysel olarak bir şeyler yapmak istiyorsanız şayet sansar, tilki, baykuş ve yılan gibi diğer hayvanları tarlaya salmak zorundasınız. Çünkü bu hayvanlar tarla faresini besin olarak oldukça sevmektedirler..

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir