Sivrisinek ilaçlama yöntemleri

Sivrisinek ilaçlama yöntemleri
Sivrisinek ilaçlama yöntemleri

Dünyada 2700 civarında türü olan canlılardır. Sivrisinekler filariasis, sarı humma, grip virüsü, sıtma gibi hastalıkların yanı sıra parazit hastalıklarını da insanlara bulaştırarak salgınlara yol açarlar.

Sivrisineklerle mücadele edebilmek için, kültürel, biyolojik, mekanik ve kimyasal yöntemler uygulanmaktadır. İzmir ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan bu yöntemlerle sivrisineklerden kısa süre içinde kurtulacaksınız.

Sivrisineklerle kültürel mücadele bu canlılarla baş etmenin mücadelenin ilk adımını oluşturur. İlaçlama yapan kurumların çeşitli kamuoyu organları aracılığı ile sivrisineklerin tehlikesini ve bu canlılarla mücadelenin nasıl olması gerektiği konusunda halkı bilinçlendirmesiyle olan mücadeledir.

Sivrisinek İle İnsana Bulaşan Hastalıklar Nelerdir ?

Sivrisineklere karşı biyolojik mücadele yöntemi avcı, patojen, parazit veya başka organizmalardan alınan toksinlerle yapılan mücadele şeklidir. Doğada her canlının olduğu gibi sivrisineklerin de birçok düşmanı vardır.

Mekanik mücadele ise su birikintilerinin ortadan kaldırılması, bataklıkların ıslahı, göl ve havuz kenarlarındaki otların temizlenmesi, sulama kanallarının üstlerinin kapatılması, evlerde ve depolarda cibinlik, tel kafes, perde gibi önlemlerin alınması ile yapılacak olan mücadeledir.

 Firma seçerken dikkatli olmanızı gerektiği durumlar vardır bunları sıralayacak olursak;

İşinin ehli bir böcek ilaçlama şirketi ile çalışmadığınız durumda paranız çöpe gidebilir, ekonomik açıdan zarar görebilirsiniz.

–          Haşerelerin doğru ve etkili ilaçlanmadığı durumda, çok hızlı yayılan haşerelerden kurtulmak şöyle dursun sayılarının iyice artmasına sebebiyet verirsiniz.

–          Sayısı giderek artan haşereler insan sağlığına ciddi zararlar verirken, gündelik hayatın sekteye uğramasına sebep olur.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için alanında uzman,  Böcek İlaçlama ile 7/24 irtibata geçebilir, haşereleri hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Fiyatları oluşturulurken;

–          İlaçlama yapılacak alanın metrekaresine

–          Haşerelerin yoğunluğuna

–          Son olarak da ilaçlama sırasında kullanılacak ilaç miktarına bakarak bir fiyat belirlemesinde bulunur.

Kimyasal mücadele yöntemi ULV ilaçlaması, sivrisineğin bulunduğu alanlara püskürtme ve tuzaklama işlemi yapılarak uygulanan bir yöntemdir. Boyama yöntemi sivrisinekler üzerinde etkili olan başka bir yöntemdir. Bu uygulamada zehrin içine şeker de konulur. Sivrisinek şeker kokusuna gelince zehre yapışarak ölür. Sinek ilaçlamasını mücadelesini periyodik olarak yapmak gerekir. Çünkü sinekler her gün yumurta bırakarak çok hızlı çoğalan haşerelerdir.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir