Pire Nasıl Bir Canlıdır

Pire Nasıl Bir Canlıdır
Pire Nasıl Bir Canlıdır

Pireler güçlü ve dayanıklı bir haşerelerdir. Çok hızlı çoğaldığından dolayı mücadelesi en zor olan zararlılar arasındadır.

Pire ilaçlama ihmal edilmemesi gereken bir iştir. Bu haşereler kan emerek beslenirler. Ve ısırdığı canlıya bu yolla mikroplar bulaştırarak ciddi sağlık problemlerine yol açar.

İzmir ilaçlama şirketleri uygulayacağı ilaçlama yöntemleri ile sizleri pirelerden kurtaracaktır.

Pirelerin bacakları güçlüdür. Bu özellikleri sayesinde yaklaşık 40-50 cm kadar zıplayabilirler.

Renkleri koyu kahverengidir.

Pireler ilaçlama yapılmadığı sürece çoğalmaya devam ederler. 3 haftada bir yumurta bırakırlar. Kedi, köpek, güvercin gibi evcil hayvanlarda yuva yaparlar. İnsanlara bu yolla bulaşabilirler fakat insanların yaşadığı alanlarda bulunan  yünlü eşyalar üzerinde kolaylıkla yuva yapabilirler.

İnsanların da kanını emerek beslendikleri için, ısırdıkları yerde kızarıklık olur. Kızaran yer bir süre sonra şişer. Ayrıca kalıcı izler ve yaralar da bırakabilirler.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz. 

Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

İzmir Pire İlaçlama Yöntemleri

Çocuklarda ve hassas cilde sahip kişilerde ısırık sonucunda enfeksiyona ya da alerjik hastalıklara sebep olurlar. Pire ısırığı durumlarında hemen doktora görünmekte fayda vardır.

Pireler zehirli haşere değildir. Ancak virüs taşıyıcılığı yapan canlılar olduğu için insan ve hayvan ölümüne sebep olabilirler.

Küçük yapıda olan ve hızlı çoğalan bu haşerelerden ilaçlama yapmadan kurtulmak mümkün olmayacaktır.

Pirelerin verdiği zararlara engel olmak amacıyla pire ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması gerekir. İlaçlama şirketleri gerekli işlemleri uygulayacak sizleri pirelerden kurtaracaktır.

Açık ya da kapalı fark etmeksizin tüm alanlarda uzmanların belirleyeceği yöntemlerle pire ilaçlama yapılabilmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir