Pire nasıl bir canlıdır

pire-nasıl-bir-canlıdır

Pireler güçlü ve dayanıklı bir haşerelerdir. Çok hızlı çoğaldığından dolayı mücadelesi en zor olan zararlılar arasındadır.

Pire ilaçlama ihmal edilmemesi gereken bir iştir. Bu haşereler kan emerek beslenirler. Ve ısırdığı canlıya bu yolla mikroplar bulaştırarak ciddi sağlık problemlerine yol açar.

İzmir ilaçlama şirketleri uygulayacağı ilaçlama yöntemleri ile sizleri pirelerden kurtaracaktır.

Pirelerin bacakları güçlüdür. Bu özellikleri sayesinde yaklaşık 40-50 cm kadar zıplayabilirler.

Renkleri koyu kahverengidir.

Pireler ilaçlama yapılmadığı sürece çoğalmaya devam ederler. 3 haftada bir yumurta bırakırlar. Kedi, köpek, güvercin gibi hayvanlarda yuva yaparlar. İnsanları konak olarak kullanmazlar. Ama insanların yaşadığı yünlü tüylü eşyalarda yuva yapabilirler.

İnsanların da kanını emerek beslendikleri için, ısırdıkları yerde kızarıklık olur. Kızaran yer bir süre sonra şişer. Ayrıca kalıcı izler ve yaralar da bırakabilirler.

İzmir Pire İlaçlama Yöntemleri

Çocuklarda ve hassas cilde sahip kişilerde ısırık sonucunda enfeksiyona ya da alerjik hastalıklara sebep olurlar. Pire ısırığı durumlarında hemen doktora görünmekte fayda vardır.

Pireler zehirli haşere değildir. Ancak virüs taşıyıcılığı yapan canlılar olduğu için insan ve hayvan ölümüne sebep olabilirler.

Küçük yapıda olan ve hızlı çoğalan bu haşerelerden ilaçlama yapmadan kurtulmak mümkün olmayacaktır.

Pirelerin verdiği zararlara engel olmak amacıyla pire ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması gerekir. İlaçlama şirketleri gerekli işlemleri uygulayacak sizleri pirelerden kurtaracaktır.

Açık ya da kapalı fark etmeksizin tüm alanlarda uzmanların belirleyeceği yöntemlerle pire ilaçlama yapılabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*