Örümcek İlaçlama

Örümcek, dünyanın her yerinde yaşayan, diğer birçok canlıdan farklı özelliklere sahip, zehirli ya da zehirsiz zararlı canlılardır. Doğada binlerce örümcek türü bulunmaktadır. Örümcek sıcak iklimleri seven ve sıcak havalarda aktif olan canlıdır. Örümceklerin uzunlukları ve boyları, türlerine ve yaşam alanlarına göre değişir. 8 tane bacakları bulunan örümcekler, ortalama 2–3 cm boyundadırlar. Fakat tropikal ormanlarda 20–30 cm boyunda olan örümcek türleri de vardır. Baş kısımlarında ‘’his bacağı’’ denilen 1 adet organları vardır ve bu organlarını aynı zamanda çiftleşme organı olarak ta kullanırlar.

Örümceğin avlanma ve beslenmesi

Örümcek beslenmesini, ağına düşürdüğü küçük böcek türü canlılar ile sağlar.Örümcek bu canlıları yakaladıktan sonra zehrini avına akıtarak etkisiz hale getirir ve zehrin etkisi ile parçalara ayrılan avını yer ve böylelikle beslenmesini sağlamış olur. Örümceklerin ayak uçlarında vantuzları vardır ve bu sayede düz duvarlara bile tırmanırlar. Örümceklerin zehirlerinin etkisi türlerine göre değişir. Bazı örümcek türleri, bir insanı 1–2 saat içerisinde öldürecek kadar etkili zehre sahipken, bazı örümcek türlerinin etkisi bir süre sonra ortaya çıkmaktadır. Mekânınızda eğer normalden daha büyük bir örümcek görürseniz, kesinlikle el ile temas etmeyiniz. çünkü çok etkili zehre sahip örümcek türleri vardır ve kendilerine bir zarar geleceğini hissettikleri anda ısırıp zehirlerler.

Örümceklerin tüm dünyada bulunan canlılarda olmayan bir özellik vardır. Bu özellik ağ örme özelliğidir. Örümcek öyle bir ağ örer ki, bilim adamları dahi hala örümcek ağının gizemini çözememiştir. Sanki günlerce hatta aylarca uğraşmış sandığınız bir örümcek ağını, örümcekler aslında çok kısa bir sürede yaparlar. Karın bölgesinde bir ağ kesesi bulunan örümcek, avlanabileceği bir bölgeye ağını örer. Örümcekler ağlarını genellikle insanların ulaşamayacağı yüksek yerlere yaparlar. Yumurtlama sistemi ile çoğalan örümcekler, her çiftleşmelerinde 350–400 kadar yumurta yaparlar. Örümcek ilaçlaması için, böcek ilaçlama şirketlerinden destek almalısınız. Örümcek ilaçlaması yaptıracağınız, ilaçlama şirketinin profesyonel ve sağlık bakanlığı onaylı, yasal çalışan bir ilaçlama şirketi olması gereklidir. Global ilaçlama şirketi olarak sizlere etkili yasal ve etkili ilaçlarımız ile örümcek ilaçlama hizmeti sunmaktayız.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir