Mutfak Böcekleri

Yaz ayları ile birlikte sıcak ve nem oranındaki artışa doğru orantılı olarak mutfak böceklerinde de artış olmaktadır. Özellikle mutfaklarda açık gıda maddesi ve yediğimiz besinlerin kırıntılarını ve çöpleri ortada bırakmamaya özen göstermeliyiz. Mutfaklara kapı, pencere, duvar çatlakları, kanalizasyon gibi her yerden girebilen böceklerin en büyük özelliği hızlı üremeleridir. Çok hızlı üreyen mutfak böcekleri kısa sürede çoğalıp mutfakları istila ederek etrafa mikrop saçarlar. İnsanların besinlerine ortak oldukları gibi besinlerin üzerine salya ve dışkılarını bırakırlar. İnsanlar üzerinde tiksindirici etki yaratan mutfak böcekleri türleri ve kemirgen olarak; Hamam böceği, Kalorifer böceği, Karınca, Sinek türleri, örümcek, fare gibi sıralanabilir.

Böcek ve haşerelerin Zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Hangi Hastalıklara Neden Olurlar ?

Mutfak böcekleri taşıdıkları mikroplarla, sıtma, veba, astım, alerjik reaksiyonlar, dizanteri, grip, verem, hepatit, pnomoni, gıda zehirlenmesi, ishal gibi hastalıklara sebep olurlar. Bu nedenle mutfak böcekleri ile mutlaka mücadele edilmelidir. Mücadele kişisel yöntemlerle yapılmamalı, Yasal çalışan ilaçlama şirketleri tarafından profesyonelce yapılmalıdır. İlaçlama şirketimiz Sağlık Bakanlığı ruhsatlı, mutfak böcekleri ilaçlama da kullandığı ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla %100 garantili kesin sonuçla hizmet vermektedir. Mutfak böcekleri ilaçlamasında ilaçlama şirketimizi istediğiniz gün ve saatte arayabilir hizmet alabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir