Karasinek İlacı

Karasinek ilacı, özellikle son yıllarda profesyonel ilaçlama firmalarının gelişmesi ile profesyonel ellerde daha kalıcı ve sağlıklı sonuçlar elde etmemize olanak tanımaktadır. Karasineklerin ilaçlanma gereksinimi, yaşam alanlarımıza bulaştırdıkları mikroplar yüzündendir.

Karasinekler evlerimizde özellikle bahçelerde yumurtalarını bırakırlar. Daire ve binalarda bu işlemi çiçek saksılarına devretmektedirler. Özellikle yağmurlu havalardan önce karasineklerin iç mekanlara kaçtığı ya da sayıca fazla oldukları göze çarpmaktadır. Karasinekler aslında evlerimizde besin kaynaklarından çok sıvı gıdalarla ilgilenmektedirler. Yazın ortasında masadaki bir cacık, çorba veya suculu gördükleri her şeyin üzerine atlarlar. Karasinekler leş ve ölü hayvanlarında kanını içerler. Karasinekler çok fazla dolaştıkları için gittikleri her mekandan mikrop bulaştırırlar. Karasineklerin insanların boğazına etki eden bir tür sıvı bulaştırdıkları bilinmektedir. Bu sıvı insanlarda aşırı öksürük ve boğulma hissi yaratmaktadır. Özellikle çok eski dönemlerde kırsal alanlarda karasineklere karşın tütün ve tütün ürünleri ile baş edebilmişlerdir.

Ama günümüzde artık karasineklerle mücadele yöntemi doğrudan profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Karasinek ve Çeşitleri Hangileridir?

Karasinek ve çeşitlerine baktığımızda aynı aile grubuna mensup 3 türden bahsetmemiz mümkündür. Bu 3 kanatlı böcek türlerinin ortak yönleri oldukça fazladır. Bu sinek türleri;

  • Karasinek
  • Tatarcık Sineği
  • Sivrisinek

Karasinek İlacı ve Kullanım Metotları

Karasinekler için kullanılan tesirli ve en etkileyici ilaç markaların markası olan BAYER’e aittir. Bayer ilaçlarının kullanımı ülkemizde yaygın olarak uygulanmaktadır. Ancak bu notada dikkat etmeniz gereken husus, piyasada çok fazla korsan yani sahte ilacın bulunması dururumdur. Bu tür durumlarda Sağlık Bakanlığı tarafından  onaylı olmayan ve TSE tescil damgasını taşımayan, ambalajları yırtık ve tahrip edilmiş ilaçları asla kullanmayınız.

Bayer ilacın sunduğu sıvı ilaçlama işlemi ile Karasinekler kontrol altına alınabilmektedir. Bu konuda mutlaka profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından destekle almanız öneme rica olunur. Yaşama alanlarınızın kalitesini arttırmak ve üst seviyede tutmak için ilaçlama uygulamalarınızı hayatınızdan eksik etmeyiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir