Kalorifer böceği İlaçlama

İsmini kalorifer ve petek tarzı ısıtıcı araçlar arasında yaşamasından dolayı alan kalorifer böceğinin halk arasında aldığı bir diğer isim de hamam böceğidir. Rengi kahve/siyah olup, oval yapılıdır. Anavatanı  Asya olduğu halde tüm dünyaya yayılmış ve genellikle her ortamda yaşayabilecek yapıya sahip haşere türüdür. İskeleti vücudunun dışında ve erkek kalorifer böceği kanatlı olup dişiler ise kanatsız bir yapıya sahiptir. Kanatlarını uçmak için kullanmadıkları gibi çok hızlı hareket ederek günde yaklaşık 2-4 km yol kat edebilirler.Ayak yapıları çok gelişmiş olduğundan bir gecede binayı baştan aşağı gezebilir.

Yaşadıkları bölgeye göre boyutları 20-25 mm kadar olup her türlü kimyasal müdahaleye dayanıklıdır. Bu nedenle etkili ve profesyonel  böcek ilaçlama yöntemiyle başa çıkabilecek haşere türüdür. Özellikle nemli, sıcak ve pis ortamlarda yaşarlar.  Bu nedenle her türlü mikrop ve bakteriyi  taşıyıp verem, hepatit, mantar, astım, alerjik reaksiyonlar, gıda zehirlenmesi, dizanteri  gibi birçok hastalığa sebebiyet verecek tehlikededir.  İnsan sağlığı açısından Önemli derecede tehdit teşkil eden kalorifer böcekleri ile mücadelede  kısa sürede etkili ve kesin bir çözüm için Sağlık Bakanlığından onaylı ve profesyonel kalorifer böceği ilaçlama firmalarından yararlanılmalıdır. Evlerimize kanalizasyon ya da alışveriş yoluyla bir şekilde girer ve genellikle depo, bodrum, fırın, kazan dairesi, kanalizasyon, ambalaj içleri, delik ve çatlaklar vb yerlerde yaşayan Hamam böcekleri ışığa çok hassas olduklarından genelde geceleri aktiflerdir.

Yaşam Boyu Kaç Yumurta Bırakırlar ?

Yaklaşık ömrü 15 ay kadar olup bir defada 200 yumurta üretip  çok hızlı bir şekilde ürerler. Hızlı bir şekilde üreyen bu haşere türüyle başa çıkmak için garantili bir şekilde kalorifer böceği ilaçlama hizmeti veren, uzman ekiplerle çalışan İzmir kalorifer böceği ilaçlama şirketleri ile çalışılmalıdır. Çünkü dişi kalorifer böceği ölmek  üzere olsa dahi son anda yumurta bırakabilme özelliğine sahip olmakla birlikte böcek ilaçlama yılın 12 ayı ve belli periyodik aralıklarla yapılabilir. Ayrıca açık ve kapalı fark etmeksizin bütün mekanlarda hızlı bir şekilde üreyerek en fazla görülen haşere türünden olan kalorifer böcekleri  koloniler halinde yaşamakta olup çok dayanıklı bir yapıya sahip oldukları için bireysel olarak kalorifer böceği ile mücadele etmek imkansızdır. Bireysel olarak kalorifer böceği ile mücadele etmek bizlere zaman ve maddi açıdan kayba neden olmakla beraber yetersiz kalacaktır. Birey sahip olduğu eksik bilgi, beceri ve yöntem hem zaman hem de ekonomik olarak zarara sebebiyet vermektedir çünkü hem haşerenin cinsini bilmeden, kullanacağı ilaç dozunu bilmeden hem de nasıl bir yöntem uygulayacağını bilemeden yanlış yollar izleyebilir. Kalorifer böceği ilaçlama sürecinde en güvenilir ve etkin yol ilaçlama şirketlerinin servislerinden yardım almaktır. Sağlık Bakanlığı onaylı  kalorifer böceği firmaları uzman servisleriyle püskürtme, buharlama ve birçok etkili tekniği kullanarak kesin çözüm yolu sunmaktadırlar. Ucuz ve kalitesiz ilaç kullanımı bu canlılarla başa çıkamayacağı gibi bağışıklık sistemlerini  güçlendirmektedir.

Kalorifer böceğinden kesin olarak kurtulmak için kaliteli ve garantili servisi olan ilaçlama şirketleri ile çalışılmalıdır. Ayrıca Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan  haşere  firmaları, haşerelerin artmasına da neden olur. Kalitesiz ve güvenirliği olmayan haşere şirketlerinden alınan yardım zehirlenme ve solunum yolu hastalıklarını da akabinde getireceğinden kalorifer böceği ile mücadele de kesinlikle profesyonel İzmir kalorifer böceği ilaçlama  şirketlerinden destek almak büyük önem taşır. Büyük İzmir ilaçlama şirketimiz yılan ilaçlama konusunda uzman ekiplere sahip olup, günün her saati arayarak kalorifer böceği ilaçlama hizmeti isteyebilirsiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir