Jel Böcek İlaçlama

Güvenli ve sağlıklı bir yaşam alanı için insan ırkı binlerce yıldır haşere türleriyle savaşmıştır. Gelişen teknoloji ile sayısız haşere ilaçlama yöntemi ve ilacı üretilmiştir. Bozulan tabiat koşulları ile her geçen gün haşereler insanların yaşam alanlarında daha sık görülmeye başlamıştır. Bu nedenle gelişen haşere ilaçlama sektöründe sayısız haşere mücadele yöntemi mevcuttur. En önemli nokta ise seçeceğimiz firmanın profesyonel kadro ve yasal yöntemlere sahip olmasıdır. Haşere ile mücadele etmeden önce  yardım alacağımız firmanın güvenilir olduğundan emin olmalıyız. Aksi takdirde yapılan haşere ilaçlama hem bize hem de doğaya zarar verebileceği gibi maddi yönden de bize sorun teşkil edebilir. Yaşanılan zaman kaybı ile haşerelerden kurtulamayacağımız gibi önlenemez bir hal de alabilir.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Haşere ile mücadelede uygulanan tekniklerin başında jel ilaçlama gelmektedir. Jel ilaçlama önemli bir ilaçlama yöntemi olup sıvı jel şeklinde olan ilacın en ufak noktacıklar şeklinde  sürülerek uygulanmasıdır. Bu yöntem gözle görülemeycek kadar küçük olan haşereler için iyi bir çözümdür. Kullanılan jel öncelikle yaşam alanlarımızdaki haşereleri besin olarak algılayarak kendisine çeker ve gelen haşereler bu jeli yiyerek ölür. Jelin bir diğer özelliği de jeli yiyen haşereler öldükten sonra ölüsünün bir diğer haşere tarafından yenilebilir tuzakta olmasıdır. Böylece ölü haşereleri yiyen böceklerde kısa sürede ölerek mevcut haşere sorunu ortadan kalkar.

Jel İle Böcek İlaçlama;

  • Başta Hamam Böceği, Kalorifer Böceği, Karınca, Tesbih Böceği gibi haşereler için uygulanır.
  • Sadece haşerelere özgü olduğundan insanı ve evcil hayvanları rahatsız etmez.
  • İlaçlama sonrası veya öncesi temizlik yapmaya gerek yoktur.
  • Jel böcek ilaçlama yapılırken mekanımızı terk etmeye gerek yoktur.
  • Kalıcı ve kısa sürede çözüm odaklıdır.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir