İlaçlama Yöntemleri

İlaçlama Yöntemleri
İlaçlama Yöntemleri

 İlaçlama, uygulamaları ilaçlama yapılacak alanın fiziki şartlarına, haşere ve kemirgenin türüne ve haşerenin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu uygulamalar sıvı kokulu ilaçlama, Sıvı kokusuz ilaçlama ve Jel ilaçlama olmak üzere 3 ‘ e ayrılmaktadır. Bu ilaçlama uygulamaları fare için geçerli değildir. Fare ilaçlama uygulamalarında farklı yöntemler kullanılmaktadır.
Sıvı kokulu ilaçlama; haşerelerin en yoğun olduğu alanlarda kullanılan çok etkili bir yöntemdir. Hemen hemen tüm haşere türleri için uygulanan kokulu ilaçlama uygulaması pire, kene, akrep, tahtakurusu, tahta kurdu, fare, hamam böceği gibi böcekler için kullanılır. Sıvı kokulu ilaçlama uygulamalarında ilaçlama yapılan alanın 4-5 saat süre ile kapalı tutulması gereklidir. Kokulu ilaçlama sırasında mekânda ilaçlama uygulaması yapan uzman ilaçlama personeli haricinde maskesiz kimse bulunmamalıdır. Böcek ilaçlama servisleri tarafından kullanılan özel makineler ile püskürtme yöntemiyle uygulanan kokulu ilaçlama uygulaması öncesinde bir takım hazırlıklar yapılmalıdır. Kokulu ilaçlama uygulaması hakkında ve ilaçlama öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için Büyük İzmir ilaçlama şirketimizin 7/24 hizmet veren telefonlarını arayınız.

Sıvı kokusuz ilaçlama

sıvı bazlı olan kokusuz ilaçlama uygulaması yine kokulu ilaçlama gibi püskürtme yöntemi ile uygulanır.Kokusuz ilaçlama uygulamasının kokulu ilaçlama uygulamalarından bir farkı yoktur ve kokulu ilaçlama gibi çok etkilidir.Kokusuz ilaçlama uygulamalarda da mekanın 4-5 saat kapalı kalması gereklidir. Tüm haşere türlerine karşı uygulanan kokulu ilaçlama uygulaması sırasında mekânınızı terk etmeniz gereklidir ve ön hazırlık yapmak gereklidir.Kokusuz ilaçlama uygulaması hakkında ve ilaçlama öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için Büyük İzmir ilaçlama şirketimizin 7/24 hizmet veren telefonlarını arayınız.

Jel ilaçlama;Haşere ilaçlama hizmeti almak isteyen kişilerce en çok tercih edilen ilaçlama uygulamasıdır. Jel ilaçlama sırasında uygulaması esnasında mekânınızı terk etmenize ve herhangi bir ön hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Fakat uzman ilaçlama personelleri tarafından uygulanan jel ilaçlar her böcek türü için kullanılmaz. Daha çok Hamam böceği ve türleri (hamam böceği, karafatma, kakalak, kalorifer böceği, Oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, alman hamam böceği) için çok etkilidir.

Jel ilaç ilaçlama ekiplerimiz tarafından böceklerin yoğun olduğu yerlere uygulanır ve etkisiniz uzun süre gösterir. Böcekleri kendisine çeken kokusu ilacı yiyen böcek yuvasında ölür. Jel ilaç sürüldüğü yerden temizlenmemelidir. Jel ilaçlama uygulaması hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için Büyük İzmir ilaçlama şirketimizi arayınız.