İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama yöntemleri ve teknikleri haşere, böcek ve kemirgen türlerine göre çeşitlilik gösterir. Haşere ilaçlama oldukça dikkat isteyen bir iştir. Bu sektördeki şirketlerin bünyesinde uzman personeller bulunmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından çalışma izni olan ilaçlama servislerinden ilaçlama hizmeti almanız gerekir. Profesyonel ilaçlama şirketlerinin önceliği müşteri memnuniyetidir. Kaliteli hizmetleri ile sizlere çözüm odaklı sonuçlar sunmayı hedeflerler.

Böceklere karşı bireysel olarak yapılan mücadeleler sizlere anlık fayda sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Böylesi uğraşlar sizlere hem zaman kaybettirir hem de ekonomik zarar yaşatır. Ancak tecrübeli ve bilgili ekiplerin yapacağı ilaçlamalar sizleri bu dertten kurtarabilir.

Böcek ve haşerelerin zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

KOKULU SIVI İLAÇLAMA

İlaçlama yapılacak mekan ilaçlama işleminden sonra birkaç saat kapalı kalır. Haşerelerin görülebileceği yerlere püskürtme yöntemi ile kokulu sıvı ilaçlama yapılır. İlaçlama yapılırken, ilaçlama ekibi dışında bu alanda kimse bulunmamalıdır. Kokulu sıvı ilaç etkili bir ilaçlama yöntemi olduğu için, kişiler bu ilaçtan etkilenebilir. İlaçlama işlemi bittikten sonra alan 2 saat süre ile havalandırılığ, mekana daha sonra giriş yapılmalıdır.

KOKULU İLAÇLAMA

Böceklerin ve haşerelerin çok sayıda görüldüğü mekanlarda bu ilaçlama uygulanmaktadır. Kısa sürede etkili çözüm sağlanır. Kokulu ilaçlama püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. İlaçlama işlemi yapılırken zehirlenmemek için alanı boşaltmak gerekir. İlaçlama yapılan alan 2-4 saat boyunca kapalı tutulmalıdır. Bu süreden sonra birkaç saat havalandırılmalıdır. Bu ilaçlamada dikkat edilecek bir diğer nokta, varsa çocuk oyuncakları veya araç gereçleri muhafaza edilmelidir. İlaçlama işleminin ardından mutlaka yıkanmalıdır.

KOKUSUZ İLAÇLAMA

Tüm haşere ve kemirgen türleri için uygulanabilecek bir yöntemdir. Bu ilaçlama da püskürtme yöntemi ile yapılır. Kokulu ilaçlama insanlara zarar vermediği için ilaçlama yapılan alanı terk etmeye gerek duyulmaz. Ancak açıkta kalan besinler mutlaka saklanmalıdır. İlaç gıda ile temas ettiği takdirde zehirlenmeler yaşanabilir. Bu uygulamadan sonra alanın havalandırılması gerekmez. Günlük yaşantınızı etkilemeden yapılan ilaçlamalardır.

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir