Haşere ile mücadele yöntemleri

kalorifer-bocegi

Hiçbir insan yaşadıkları ortamların zararlı canlılar tarafından mesken tutulmasını istemez. Bu canlılar hem huzursuzluk yaratır hem de sağlığımızı doğrudan etkilediği için tehdit oluştururlar.

Haşerelerden kurtulabilmenin tek yolu İzmir böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almak olacaktır.  İzmir böcek ilaçlama şirketleri kendilerine özgü ilaçlama teknikleri ve ilaçlama malzemeleriyle sizleri bu zararlılardan kurtaracaktır.

İlaçlama firmaları her haşereye her ilacın etki etmediğinin bilincinde olarak, doğru ilaçlama ile sizlere kalıcı sonuçlar sunacaktır. Haşere ile mücadelede kullanılan bazı yöntemler vardır.

Kokulu ilaçlama

Haşerelerin çok yoğun olduğu bölgelerde uygulanan ilaçlama türüdür. Bu ilaçlama yapılırken gıda maddeleri saklanmalıdır.  Mutfaktaki araç gereçler sonradan yıkanmalıdır. Evdeki tüm giyseler poşetlenip ilaçlama yapılan mekândan uzaklaştırılmalıdır. İlaçlama alnında evcil hayvanlar da dâhil hiçbir canlı bulunmamalıdır. Akvaryum varsa eğer üstü ıslak havlu ile kapatılmalıdır. İlaçlama yapıldıktan sonra alan 3 saat kapalı kalmalıdır.

Kokusuz ilaçlama

Haşerelerin az ve orta derecede görüldüğü alanlarda uygulanan ilaçlama işlemidir. Kokusuz ilaçlama haşereleri hemen öldüren bir ilaç değildir. Haşereler kokusuz ilaca temas ettiği zaman sinir sistemi çöker ve ölür. Kokusuz ilaçlama yapılırken mekandan dışarı çıkmaya gerek yoktur. İlaçlama yapıldıktan birkaç saat sonra alanı yarım saat havalandırmak gerekir.

Jel ilaçlama

Bu ilaçlama uygulanmadan önce ya da sonra herhangi bir hazırlık yapılmaz veya önlem alınmaz. İlaçlama sırasında da mekândan ayrılmaya gerek yoktur. Hamam böceği üzerinde etkili olan ilaçlama yöntemidir.

İzmir ilaçlama şirketleri ile görüşüp, yukarıda belirttiğimiz yöntemler sayesinde huzurlu hijyenik ortamlara kavuşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*