Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böcekleri çevremizde en fazla denk geldiğimiz haşere türüdür. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple onlardan kurtulmak için uygulanacak en etkili yöntem hamam böceği ilaçlama hizmeti almaktır. Tür olarak hemen hemen her kıtada varlığını sürdürür. Canlılar türünün çok çeşitli bir familyasından gelir ve sayıları çok fazladır. Hamam böceklerinin evrimsel geçmişi dinozorlardan bile eskiye dayanmaktadır. Çok hızlı çoğalırlar. Ölürken bile yumurta bırakma özelliklerine sahipler. Kanatlı yapıları sayesinde uçabilme özelikleri de vardır. Çoğunlukla yetişkin bir hamam böceği 1-2 cm boyutundadır. Sert kabuksu yapıları soğuk ve sıcaktan etkilenmelerini önler. Kafaları kopsa dahi yaşayabilme özelliklerine sahiptirler. Aç kaldıklarında 20 gün yaşayabilirler.

Hamam Böcekleri Nerelerde Yaşar

Gruplar halinde yaşarlar bu sebeple çevremizde gördüğümüz tek bir hamam böceği daha birçoğunun olduğunun habercisidir. Çok hızlı ve atik canlılardır. Saatte 4 km hız ile giderler. Bir gecede çok katlı bir binayı baştan sona gezebilme ihtimalleri vardır. Genel olarak lağım, kanalizasyon, çöplük gibi kapalı nemli pis ortamlarda barınırlar. Evlerde banyo ve mutfaklarda, boruların içinde restoranların kilerlerinde fırınlarda sıklıkla görülür. Her türden besinle beslenebilir. İnsan deri döküntüleri, ölü hayvan artıkları vs. akla gelecek her şey onların besin kaynağı olabilir.

Hamam Böceklerinin Zararları

Yaşam alanlarının bu denli pis ve mikroplarla dolu olmasından dolayı vücutlarında, ayaklarında çok çeşitli bakteri ve virüsleri bulundururlar. İnsan yaşam alanlarına girdiklerinde açıkta bulunan her türlü besine eşyaya temas etmeleri sebebiyle çok ciddi hastalıklara neden olurlar. Bu hastalıkların başlıcaları; ishal, dizanteri, cüzam, veba, astım, tifo gibi bulaşıcı hastalıklardır. Yaşam alanlarımızda bu tür bir tehlike ile yaşamamak için hamam böceği ile karşılaştığımızda hemen hamam böceği ilaçlama hizmeti almalıyız. İlaçlama yöntemleri her çeşit zararlıya karşı ayrı bir uygulama ile yapılmalıdır. Genellikle hamam böceği ilaçlama yaptırırken kullanılan uygulamalar, sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama olarak göze çarpar. Sıvı ilaçlama da ilaç buharlama ve püskürtme yöntemleri ile uygulanır. İlaçlama öncesi ve sonrasında mekan temizliğine ve havalandırmasına dikkat edilmelidir. jel ilaçlama da ise ilaç böceklerin yuvasına konarak yenmesi beklenir. Zararsızdır ve çok etkilidir.

İzmir ilaçlama firmamız, hamam böceği ilaçlama konusunda en etkili yöntemleri kullanarak sizleri bu sıkıntıdan kolaylıkla kurtaracaktır. 7/24 açık olan firmamıza bir telefonla kolayca ulaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir