Güve İlaçlama

Yapısal özellikleri nedeniyle kelebeği andıran yaşadığı yer ve beslenme şekline bağlı olarak farklı isimler alan bir hayvan olan güve türlerine göre kanatlı ve kanatsız olabilirler. Güve ile kelebeği birbirinden ayırmanın en ayırt edici yanı güvenin kanatları kelebekten farklı olarak pullu ve tüylüdür. Sahip oldukları antenler çok kuvvetli birer radar özelliğine sahip olmalarını sağlamakla beraber  özellikle kuvvetli duyu organlarına sahip güveler en büyük düşmanları yarasadan kaçmak için yarasanın sesine ters bir şekilde zig-zag oluşturarak kaçmaktadır.Genellikle küçük yapılı,  11 mm uzunluğunda olan mat renklere sahip güveler hem otçul hemde etçildirler. Etçil güveler genellikle hayvan dokularından faydalanırlar. İnsanlara zarar vermeyen ve beslenmesinde insan kanından yararlanmayan güveler canlılar üzerinde yaşamaz. Hayvan ve insanları ısırmaz. Verdikleri zararlar yalnızca eşya ve besinlerimizedir. Bu nedenle kısa sürede büyük maddi kayıplara neden olacağından güveden kurtulmak için biran önce güve ile mücadelede güvenilir ve kaliteli hizmet verecek güve ilaçlama firmalarının güve ilaçlama  servislerine başvurulmalıdır.

Güve Evde Nereleri Sever ?

Her ortamda rahatlıkla yaşayabilen güvelere insan yaşam alanlarında  rastlamak olağandır.Çeşitlerine göre  özellikle tahıl bulunan mekanlarda, ambarlarda, deri , kumaş , yün, yatak, yorgan, ,tahta ve ahşap ürünlerinde odun ve deri güvesine rastlamak mümkündür. Tahıl güveleri ambar ve  tahıllı besin kaynakları bulunduran mekanlara girdiklerinde tahıl tanesinin içine girerek boşaltırlar ve verimsiz hale getirirler. Halı güvesi evde bulunan yün, kaşmir, ipek  ve deri ürünlerine de kemirip yiyerek zarar verdikleri için insanlar tarafından sevilmeyen bir haşere türüdür.

Bu haşere türü ile bireysel olarak başa çıkmamak gerekir. Güve ilaçlamada eğer kesin bir çözüm arıyorsak bireysel mücadele etmekten ziyade bu konuda profesyonel olan uzman kadro ve teknolojik yöntemlere sahip güve ilaçlama şirketlerinden yararlanılmalıdır. Aksi takdirde bilinçsizce kullanılan ilaç ve yöntemler hem zaman hemde maddi kayıplara neden olacaktır. Özellikle tahıl ambarları için büyük bir tehdit oluşturan güve, kısa sürede üreyerek önlem alınmadığı takdirde ciddi anlamda zararlara uğratabilir. Güve ile mücadelede güvenilir ve kaliteli hizmet verecek haşere ilaçlama şirketleri bu konuda sizlere kısa sürede tatmin edici çözüm yollarıyla sağlıklı sonuçlar vermektedir. Gıda ve eşyalara zarar veren güveler  bıraktıkları salya ve dışkılar nedeniyle de bakteri ve mikropları insanlara bulaştırarak insan sağlığı üstünde ciddi bir tehlike oluşturduğundan Sağlık Bakanlığı onaylı ve yasal böcek ilaçlama servislerinden yararlanılması bu aşamada en sağlıklı ve kesin çözüm olacaktır.

Güveler gün ışığını sevmezler ve genellikle geceleri aktif olup az güneş alan yerlerde bulunurlar. Sıcağı seven güveler soğuk havalarda kendilerine bir koza örerek bu kozada soğuklar geçene kadar yaşarlar. Güveler besin bulamazlarsa yaptıkları bu kozalara girip yaklaşık 2 yıl gibi bir süre çıkmadan yaşayabilirler. Yaşadığı iklime ve bölgeye göre değişim gösteren güveler yılda 1-5 arası üreme gerçekleştirirler. Hızlı bir şekilde üreyen bu haşere türüyle başa çıkmak için bu işi iyi yapan, garantili bir şekilde güve ilaçlama hizmeti veren, alanında uzman ekiplerle çalışan haşere ilaçlama firmalarıyla çalışılmalıdır. Güve böcekleri ile yasal yollardan mücadele etmek için öncelikli olarak  global ve güvenilir haşere şirketlerinden gerekli bilgiler alınmalı ve en kısa sürede ilaçlama talebinde bulunarak kesin sonuçlar elde edilmelidir. Büyük İzmir ilaçlama şirketimiz yılan ilaçlama konusunda uzman ekiplere sahip olup, günün her saati arayarak güve ilaçlama hizmeti isteyebilirsiniz.

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir