Gümüş böceği İlaçlama

Halk arasındaki ismi Gümüş Böceği  (Lepisma saccharina), omurgasızlar sınıfından olup küçük haşere grubuna girmektedir. Adını parlak gümüş (gri) renginde olmasından dolayı almıştır. Bedeni göğüs kısmı geniş ve üçgen yapılı olup kuyruk bölümüne doğru daralan katmanlı bir vücut derisine sahiptir. 12-20 mm uzunluğunda olan gümüş böceğinin bedenin altında 4 çift ayak ve kuyruk bölümünde tüy şeklinde 3 adet anten bulunmaktadır. Baş kısmında bulunan 2 adet  anten en ufak bir besini bulmaya ve aralarında iletişimi sağmaya yaramaktadır. Nemli ve sıcak ortamlarda özellikle ahşap mobilya, elyaf, peluş, kürk montlar, ayakkabılık, merdiven altları, bodrum, kumaş ve tahıl fabrikaları, fırın, duvar dipleri,mutfak dolapları, duvar kağıtları, kitaplık, arşiv, gazete ve dergi araları, evlerin çatı katlarında ve lavoba etrafında yuva yapar ve yaşar. İnsan ve hayvanlara zarar vermeyen gümüş böceklerinin zararı esyalara ve tahıl ürünleri gibi besi değeri olan diğer ürünler üzerinde olmaktadır. Bu nedenle kısa sürede büyük maddi kayıplara neden olacağından gümüş böceğinden kurtulmak için biran önce güvenilir ve kaliteli hizmet verecek haşere ilaçlama şirketlerinin gümüş böceği ilaçlama firmalarına başvurulmalıdır.

Bilinçsizce gümüş böceği ilaçlama yapılmamalıdır. Haşere ilaçlamada yöntem ve kullanılan ilaç etkisi çok önemlidir. Bireysel ve kalitesiz, güvenirliği olmayan haşere şirketlerinden alınan yardım hem insan sağlığına hem de diğer canlılara ciddi hasarlar vermektedir. İnsan kanından beslenmeyen gümüş böcekleri evde mevcut olan kağıt, naylon,kumaş,pamuk, mobilya, kitap gibi eşyalara zarar verdiği gibi tahıl ve tahıl ürünlerinden de beslenip maddi zararlara neden olmaktadır. Bu süreçte bireysel olarak gümüş böceği ile mücadele etmek hem zaman hemde maddi açıdan kayba neden olmakla beraber yetersiz kalmaktadır. Bireysel olarak gümüş böceği ilaçlamasından kesin sonuç alamayız. Proteinli gıdalardan beslenen gümüş böcekleri ölü böcekleri de yemektedir. Yılda birkaç kez yumurtlayabilen gümüş böceği hızla büyüyebilen canlılardır. 100-130 civarı yumurta bırakan gümüş böceklerinin erişkin hale gelmesi 3-4 ayı bulmaktadır.

Gümüş Böceği En Çok Nerede Görülür ?

Gümüş böceği çok hızlı üreyen bir haşere türü olduğundan kesin olarak kurtulmak için uzman ekiplerle periyodik olarak gümüş böceği ilaçlaması yapılmalı ve (15 gün) ve garantili bir şekilde faaliyet gösteren gümüş böceği ilaçlama şirketleriyle iletişime geçilmelidir. Çok hızlı bir şekilde üreyen gümüş böcekleri evin her yerinde özellikle besin değeri olan yiyecekler üzerinde dolaştığından, dolaylı olarak yiyecek ve yaşam alanlarına bıraktıkları dışkılar ile birçok bakteri ve mikrobu insan vücuduna taşır.Bu nedenle insan sağlığı açısından tehdit teşkil etmektedir.  Kısa sürede etkili ve kesin bir çözüm için Sağlık Bakanlığından onaylı ve profesyonel İzmir böcek ilaçlama firmalarından yararlanılmalıdır. Gümüş böceği ile mücadelede kullanılan ilaçlar kokusuz ve insanı rahatsız etmemektedir. Bu nedenle  ilaçlanma sırasında mekandan ayrılmaya gerek duyulmayan yöntemler kullanılmaktadır. Gümüş böceği ile mücadele sürecinde en etkin ve güvenilir yol gümüş böceği ilaçlama işini profesyonel olarak yapmakta olan haşere ilaçlama servislerinden yararlanılmalıdır. Gümüş böceği ilaçlamasını profesyonel bir şekilde yapan gümüş böceği ilaçlama şirketlerine ulaşmak sizi haşere ve zararlarından kurtaracaktır. Büyük İzmir ilaçlama şirketimiz yılan ilaçlama konusunda uzman ekiplere sahip olup, günün her saati arayarak gümüş böceği ilaçlama hizmeti isteyebilirsiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir