Fareden Kurtulma Yolları

Fareden Kurtulma yolları bu güne kadar denenen tüm yöntemlere rağmen henüz üstün bir başarı sağlanamamıştır. Ama bugün artık kemirgen türleri için çözüm odaklı ve kemirgenleri tam anlamıyla kontrol altına alan bir sistemden bahsedecek olursam bu duruma şaşırmayın. Çünkü gerçek.

Fareler tiksindirici yaratıklardır. Farelerin geceleri çıkarttıkları sesler, dişlerini bilemeleri, çeşitli eşyalarımıza zarar vermeleri, çevreye ve yaşam alanlarımıza mikrop yayması gibi durumlar göz önüne alındığında, bu yaratıklardan bir an evvel kurtulmamız gerektiğinin yollarına bakmamız gerekmektedir. Ancak bu yollar, bir fare kapanı, fare arpası diye tanımlanan ilaçlarla sağlanması mümkün değildir.

Farelerin güvenle kontrol altına alınması konusunda öncelikle bilinmesi gereken temel nokta, profesyonel bir ilaçlama firmasından destek alınmasıdır. Profesyonel ilaçlama şirketi, fareler için üstün özelliklere sahip olan koruma yöntemi sayesinde sizi, sevdiklerinizi ve yaşam alanlarınızı kemirgen türlerine karşın koruma altına alır.

Peki, bu etkili ve tesirli koruma için hangi yöntem kullanılıyor? Elbette bu sorunun cevabını hemen verelim. Fare İstasyonları…

Fare İstasyonu Nedir?

Fare istasyonu; ebatları 20-30 cm olan siyah bir kutucuk içine yerleştirilen fare aromaları ile zenginleştirilmiş zehre sahip olan düzeneklerdir. Sayıları fazladır. Dilediğiniz kadar istasyon kurma özgürlüğüne sahipsiniz. Farelerin yoğunluğuna bağlı olarak kurulabilmektedir.

Fare İstasyonları Nasıl Çalışır?

Fare istasyonlarının çalışma stili diğer yöntemlerden farklıdır. Zaten bu yönü ile diğer uygulama yöntemlerinden ayrılmaktadır. Fare istasyonlarının işleyişi şu şekildedir. Fare istasyonlarının içinde farelerin hoşuna giden besin ve kokuları ile dolu zehir istasyonun içine yerleştirilir. Kısa bir süre sonra bu kokuyu duan fare yuvasından çıkarak istasyona gelir. İstasyondaki zehre temas eden fare yuvasına geri döner. Susuzluk hissiyatı uyandıran zehir farenin dışarıda su aramasına sebep verir. Fare dışarı çıkarak su bulur ve içer 10 saniye içinde de etkisiz hale gelmiş olur.

Farelerden etkin olarak kurtulmanın tek yolu fare istasyonları ile sağlanmaktadır.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir