Fare Özellikleri

Fare Özellikleri
Fare Özellikleri

Dünyanın her yerinde her ortamında görülen canlılardır. Türüne bağlı olarak fareler farklı yerlerde yaşar. Bazıları evlerde, bazıları tarlalarda, bazıları lağım sularında yaşamaktadır.

Fareler diğer haşere grubundan farklıdır. Haşere grubundaki tek memeli hayvandır.

Tüm fare çeşitlerinin gelişmiş koku alma duyusu vardır. Ve her biri iyi bir tırmanıcıdır. Hepsi suda yüzebilir, sert zeminleri kazabilir veya kemirebilir. Dirençli bir yapıya sahip oldukları için ancak uzman ilaçlama ekipleri tarafından yok edilebilir. İzmir fare ilaçlama şirketleri arasında yer alan firmamız size bu konuda güvenilir garantili hizmet sunmaktadır.

Dört ayağa sahip farelerin uzun bir kuyruğu vardır. Bedeni tüyle kaplıdır. Ayakları güçlüdür çok hızlı koşarlar. Kulakları sesleri net bir şekilde duyma özelliğine sahiptir. Farelerin dişleri hiçbir canlıda görülmeyen özelliktedir. Dişleri çok güçlüdür ve kemirdikçe kendini yenileyen yapıdadır.

Fareler türlerine bağlı olarak yılda ortalama 5-6 kez yavrulama yaparlar. Her yavrulamadan 10-12 fare doğurur. Doğurduğu yavruları sütüyle besler. Yavruların yuvaları sıcak olmalıdır. Bu sebeple anne fareler evlerdeki elbiseleri kemirip, yünlerini, pamuklarını yuvalarına taşırlar.

Fareler yalnız yaşamayı sevmezler ve kış aylarında da koloni halinde birbirlerine sokulup uykuya geçerler.

Böcek ve haşerelerin Zararları insanlardan tutunda hayvanlara, besinlere, ekili dikili ürünlere, eşyalara kadar uzun bir listeye kadar uzanmaktadır. Hayvanlarda ve insanlarda görülen hastalıkların birçoğunun nedeni böcek ve haşerelerin taşıdıkları bakteri, virüs ve mikroplardır. Bunlar çeşitli yollarla ve hızla üreyen zararlı böcek ve haşereler ile bulunduğumuz alanlara çok kolay bir şekilde girebilmekte ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Geçmişte veba, tifo, kolera gibi ciddi boyutlarda ölüme sebep olan hastalıkların en önemli sebeplerinden biri olan böcek ve haşereler ile mücadele artık modern yöntemlerle yapılmaktadır. Artık günümüzde ilaçlama şirketleri tarafından yapılan bu modern ilaçlama sayesinde bu tür böcek ve haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz.
Yaşadığımız alanlara rahatlıkla girebilen haşere ve böcekler taşıdıkları bütün mikropları birçok yolla yiyeceklere, eşyalara bıraktıkları gibi doğrudan ısırma ve kan emme özellikleriyle de insanlara bulaştırabilmektedirler.

Fareler Ne İle Beslenir ?

Fareler hem etçil hem otçul canlılardır. Böcekleri ya da hayvan leşlerini yiyebilirler. Besin bulduklarında aralarında iletişim kurarak diğer farelere de haber verirler.

Fareler yiyeceklere bıraktıkları salyalarla, ya da insanları uykularındayken kemirerek doğrudan tehlikeli hastalıklar bulaştırabilirler. Veba hastalığı, kuduz hastalığı, tifüs hastalığı, şap hastalığı, humma hastalığı, bağırsak enfeksiyonu, parazit hastalıklar bazılarıdır.

Fare ilaçlama firmaları, tüm fare türleri için insanlara ve doğaya zarar vermeyen ilaçlar ve teknikleriyle bu zararlı kemirgenlere karşı mücadele etmektedir. Hayatınızı işgal eden farelerden kurtulmak için mutlaka ilaçlama firmalarından destek almanız gerekmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir