Fare Kovucu Cihaz İşe Yarıyor mu?

Fare kovucu

Cihaz sayesinde haşere türlerine karşın farklı bir bakış açısı yakalamak mümkün. Sürekli teknolojinin ilerlemesi, akıllı cihazların çoğalması hayatı daha yaşanır bir hale getirmektedir. İnsanların hayatını kolaylaştıran her icat, her buluş bir sonraki neslin yaşam kalite standardını daha üst seviyelere taşımaktadır. Bunan yıllar öncesinde fareleri yakalamak için, sopa ve elimize ne geçerde duvara pencereye cama fırlattığımızı biliyor muydunuz? Sonrasında zirai bir buluş olarak arpa şeklinde fare zehri bulundu. İlk zamanlarda bu arpa şeklindeki ilaçlara bel bağlandıktan sonra yeni bir buluşun adı yankılanmaya başlandı. Bunun adı Fare kapanıydı.

Fare kapanı,  ev ve iş yerlerinde kullanılmaya başlandı. Aslında bugün baktığımızda çokta etkileyici olduğu söylenemez. Sonra farelerle ilgili pek çok koruma yöntemi geliştirildi. Ancak kesin bir sonuç alınamadı. Dünya var olduğundan beri insanlar ve hayvanlar bu toprak üzerinde kendilerine biçilen hayatın sınırları içinde yaşamaya mecbur kılındı. Ne zaman ki insanlar, hayvanların doğal yaşam alanlarına müdahale etti, işte o zaman ilk kılıç çekilmiş oldu.

İnsanlar farelerle asla baş edememişti. Fareler insanların yaşam alanlarında mikrop bulaştıran hastalıklara, aynı zamanda tahribatlara, istilalara neden olmuştur. Yıllarca bu savaşı veren pek çok kişi, haşerelerin güvenle kontrol altına alınması konusunda profesyonel haşere ilaçlama şirketlerinin varlığından haberleri bile yoktu.  İlaçlama şirketleri artık kolaylıkla fareleri kontrol altına alabilmektedirler. Bu konuda ilaçlama firmalarından destek talep edebilirsiniz.

Bu gün artık farelerin kontrol altına alınmasında 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler; fare kovucu olarak adlandırılan, elektrikle çalışan, ortalama 500 metrekareye kadar yayılan bir alanda 220 voltluk bir ultrasonik ses dalgası ve iyonizer yayarak, farelere acı ve huzursuzluk veren fare kovucu, bir diğer yöntem ise fare istasyonu olarak adlandırılan ebatları 20-30 cm olan bir siyah kutu içine farelerin hoşuna giden kokulardan elde edilmiş zehir konularak kontrol altına alma biçimi bulunmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir