Fare ile mücadele

Fare yıllardan beri insanların başlıca sorunu haline gelmiş kemirgen bir canlıdır. Ev ve işyerlerinde insanlara, gıdalara ve eşyalara zarar veren fareler aynı zamanda çok mikroplu canlılardır. Bu nedenle insanlar yıllardan beri fare ile mücadele etmektedir. Fakat bu mücadele geçmiş yıllarda kalitesiz fare ilaçları kullanılıyor ya da kapan yöntemi ile fare yakalamaya çalışılıyor, bu nedenle fare sorununa kesin çözüm sağlanamıyordu.

Günümüzde ise artık ilaçlama sektöründeki ve ilaç sanayisindeki hızlı gelişme fare ilaçlama uygulamalarının daha profesyonelce yapılmasını sağlamıştır. Fare ilaçlama şirketleri ziraat mühendislerinin kontrolünde hazırlanan kaliteli ilaçlar, haşere ve fare türlerinin yoğunluğuna göre uygulanmaktadır. Fare ile mücadele için uzman fare ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır. Böcek ilaçlama şirketlerince kullanılan yem fare ilacı, sıvı fare ilacı ve fare istasyonu uygulamaları ile kemirgenlerden kurtulmak mümkündür. Özellikle dış alanlardaki fare sorununa yada fabrika gibi geniş alanlar için kullanılan fare istasyonu kurma yöntemi ile dış alanlarda fare sorununa çözüm olunmaktadır.

Her iklim şartına dayanıklı olan fare türleri değişkenlik göstermektedir. Başlıca fare türleri; Lağım faresi, sıçan, ev faresi,su faresi ve kanguru faresi  gibi kemirgen türlerdir. Kırsal alanlarda çok fazla çeşidine rastlanıldığı gibi kent yaşamında da sıklıkla görülebilir. En çok kış aylarında yaşam alanlarımıza giren fare ile mücadele için bu konuda bize bilgi verecek ve çözüme ulaştıracak fare ilaçlama şirketlerinin 7/24 fare ilaçlama servislerinden yararlanılmalıdır.  Fareden kurtulmanın en etkili ve kesin çözümü bu konuda kaliteli ve garantili hizmet verecek fare ilaçlama şirketleridir. Fare kemirgen bir canlı türüdür. Hem besinlerimiz etrafında dolaşıp salgılarıyla mikrop taşıyabildikleri gibi hem de pis alanlarda yaşamasından dolayı mikrop taşıyan ve hastalıklara neden olan bir canlıdır.  Fare ile mücadele de yöntemler çeşitlidir. Sıvı ilaçlama yapıldığı gibi katı ilaçlama da yapılmaktadır. İlaçlama yapmadan önce kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onayı olmalıdır. Tek başına hareket eden fareler olduğu gibi genellikle toplu şekilde yaşarlar. Bir tane farenin görülmesi arkasında birçok farenin de olduğunun ilk işaretidir. Eğer fareler yiyecek içecek bulmakta zorlanırsa geceleri insanların yanına giderek  el, ayak ve kulaklarını kemirirler. Ağızlarından salgıladıkları sıvı ile acı hissetmemizi de engellerler.

Fare İlaçlama Firmaları İzmir

Gezer ilaçlama şirketi tüm ilaçlama uygulamalarında olduğu gibi fare ilaçlama uygulamalarında da ilaçlama sektöründeki lider ilaçlama şirketidir. İlaçlama şirketimiz fare uygulamalarında öncelikli olarak mekan içerisine farelerin nereden giriş çıkış yaptıklarını tespit eder. Bu alanlara içerisinde farenin kokusunu alacağı ve kaliteli fare ilaçlarını koyarak farenin kokuyu almasını ve ilacı yemesini sağlar. İlacı yiyen fare su içme ihtiyacı hissedecek ve su içtiği yerde kan zehirlenmesi sebebi ile ölecektir. Gezer ilaçlama şirketi etkili fare ilaçları ve etkili fare yok etme yöntemleri ile farelerden kurtulmanız için günün her saati İstanbul, İzmir, İzmit ve Bursa illerinde bulunan şubeleri ile hizmet vermektedir. Fare ile mücadele ve istasyon uygulaması ile ilgili tüm bilgileri Gezer ilaçlama şirketimizin 7/24 çalışan müşteri temsilcilerinden sağlayabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir