Fare ilaçlama ücretleri

Fare ilaçlama ücretleri
Fare ilaçlama ücretleri

 

Temiz olmayan alanlarda yaşayan fareler ile mücadele insan sağlığı açısından olduğu gibi maddi zararların önüne geçebilmek amacıyla da önem taşımaktadır.

Tüm illerde olduğu gibi İzmir’de de fare ilaçlama şirketleri mevcuttur. Sağlık Bakanlığı onayı bulunan İzmir fare ilaçlama şirketleri yasal olmasıyla beraber güvenilir firmalardır.

Kemirgenler taşıdıkları mikrop ve bakterilerle sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olur. Girdikleri alandaki eşyaları da kemirerek maddi kayıplara neden olur. Kapalı alanlarda farelere rastlanması durumunda ilaçlama yaptırmak şarttır. Bu ilaçlamalar profesyonel şirketlere yaptırılmalıdır.

En çok kırsalda yaşayan ve geçimini çiftçilikle sağlayan insanların ihtiyacı vardır. Tarlalara dadanan bu tür zararlı böcek, haşere ve kemirgenler hem maddi açıdan üreticiyi oldukça zor bir duruma sokmakta hem de üretilen meyve ve sebzenin kalitesini aşağı çekmektedir. Hatta çoğu zaman bu tür meyve ve sebze ile beslenen insanlara bir sürü mikrop bulaşabilmektedir. Uğradıkları zarar yüzünden maddi sıkıntılar çekmekte olan üreticiler ise çareyi yalnız başlarına ilaçlama yapmakta görmektedirler. Ancak bu oldukça tehlikeli bir durumdur. Zira ilaçlama konusunda uzman olmayan birinin bu şekilde bir müdahaleye kalkışması hem kendini hem de tarladaki ürünlerini tehlikeye atması demektir. Kendi zehirlenebileceği gibi ürünlerde zarar görebilir. Üstelik böceklerden tamamen kurtulma ihtimali kesinlikle yoktur. Bunun üzerine kullandığı zirai ilaçlardan şehirlerde bu sebze ve meyveyi tüketen insanlar zarar görebilirler.

Yaşanılan alanlarda görülen farelerle insanlar fare kapanı, fare zehri gibi yöntemler uygulayarak kurtulmaya çalışırlar. Bu yöntemlerle farelerin bir kısmını yok edilmiştir. Ancak farelerin kuytu köşe yerlere bıraktığı yavrular için bir çözüm yolu değildir. Çok çabuk ve hızlı üremeleri sebebiyle birinin bile yok edilememesi onlarca fare oluşumuna sebeptir.

Fare ilaçlamaları, farklı nitelikteki ilaçlar kullanılarak yapılır. Bu canlılarla mücadelede en etkili yöntem sıvı ilaçlar kullanılarak uygulanan yöntemlerdir.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Fare ilaçlama uygulamasında fiyatlandırmada esas alınan mekânın metrekare ölçüsüdür. Ancak fare istasyonuna konulan yemler ve ilaçlamalarda kullanılan diğer ilaçlar birbirinden farklı ücretlendirilmektedir.

Fare ilaçlamaları açık ve kapalı alanlarda yapılmaktadır. Buna bağlı olarak farelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kullanılacak fare ilaçlarının miktarına bağlı olarak fiyatlar da değişkenlik gösterecektir. Bir iş yeri ile bir daire ilaçlamasının fiyatı arasında fark olabilmektedir.

Fare ile mücadelede en doğru davranış vakit kaybetmeden ilaçlama şirketleri ile iletişime geçmek olacaktır. Farelerden kurtulmanın kesin ve tek çözümü budur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir