Evdeki Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Evdeki böceklerden nasıl kurtulurum diye kara kara düşünmenize gerek yok. Ortada eğer bir sorun varsa, bu sorunu çözecek mutlaka pratik çözümlerde vardır. Evimiz, nefes aldığımız hayatımızın en büyük parçasıdır. Evimizin merkezine ve yaşam alanlarımıza davetsiz olarak giren böceklerden kurtulmamızı sağlayacak kesin bir çözüm bulunmaktadır. Bu çözüm elbette ilaçlama yapmaktır.

İlaçlama uygulamasının dışarıdan satın alacağınız bir ilaçla evde ilkelce ve amatörce uygulayarak kurtulamazsınız. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ilaçlar sizi felaketin eşiğine sürükler. Böcek ve böcek çeşitlerini tek tek yakalamanız veya öldürmeniz çözüm değildir. Çünkü pek çok böcek türü topluluk halinde yaşar ve hızlı üremektedirler. Bunun önüne geçmenin tek yolu profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek talebinde bulunmanızdır. Aksi halde böceklerle aynı çatı altında yaşamaya mahkum olursunuz.

Evlerimizde En Sık Rastladığımız Böcek Türleri Hangileridir?

Evlerimizde en sık rastladığımız böcek türleri; pire, kene, bit, hamamböceği, kalorifer böceği, apartman böceği, kakalak, danaburnu, uyuz böceği, kulağakaçan, halı böceği, gümüş böceği, kırkayak, salyangoz, sülük böceği, yaban arısı, eşek arısı, karınca, örümcek, tatarcık, karafatma, sinek, sivrisinek, karasinek, çıyan evlerde en sık rastlanan böcek türleridir.

Mücadele ve Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Mücadele ve uygulama yöntemleri arasında tüm haşereler için ayrı haşere ilaçlama, uygulama ve kontrol altına alma yöntemleri mevcuttur. Bu uygulamaları beş ana başlık altında toplamamız mümkündür.

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu ilaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Fare İstasyonları

Evde Böcekler İçin Kullanılan İlaçlama Yöntemi Hangisidir?

Böcek türleri için genellikle Jel İlaçlama uygulaması kullanılmaktadır. Jel ilaçlama oldukça etkilidir. Ama jel ilaçlamanın da uzman kişi ve kurumlarca uygulanması gerekmektedir. Jel ilaçlama ile bütün böceklerden kurtulmanız mümkündür. Jel ilaçlama uygulaması böceklerin zehre temas etmesinden sonra yuvasına gidip orada ölmesi ve kalan böceklerin ölü böceği yiyerek komplesinin zehirlenmesine sebep olmaktadır.

Sizlerde 7/24 hizmet veren firmamızı arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir