Ev ilaçlama

Bulunduğumuz alanlara yerleşen haşere ve böcekler sağlığımıza etki etmektedir. Yaşamımızı temiz alanlarda, sağlıklı bir biçimde sürdürebilmemiz için bu canlılara karşı ilaçlama yaptırmamız şarttır. Genellikle evlerde mutfak ve banyolarda yuvalanan haşereler insanların sağlığını doğrudan etkilemektedir. Kuytu köşe yerlerde yuvalandıkları için onları fark etmek biraz zor olabilir.

Bu alanlara yerleşen böcekler çok hızlı bir şekilde çoğalırlar. Gezindikleri yerlere mikrop bıraktırdıkları için insanlara tehlikeli hastalıklar bulaştırma oranları yüksektir.

En sık rastlanan böcek türleri;

Hamam böceği, karafatma, Alman hamam böceği, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kene, pire, karasinek, sivrisinek, tahtakurusu, akrep ve gümüş böceği olarak sıralanabilir.

Bu canlılar ufak yapıda olduğu için bazen önemsenmeyebilir. Ancak doğurabilecekleri tehlikeler hiç de ufak değildir. Bu durumun bilincinde olmak gerekir. Bıraktıkları salyaları ve dışkıları ile verem, dizanteri, astım, tifüs, grip ve alerjik hastalıklara yol açabilirler. Evlerde, iş yerlerinde ve yaşamınızı sürdürdüğünüz diğer alanlarda böcekler ve haşerelerle karşılaşırsanız yapacağınız ilk şey ilaçlama şirketleri ile görüşüp, böcek ilaçlama yaptırmak olmalıdır. Bu canlılar ciddiye alınmadığı takdirde kısa sürede çoğalıp yüzlerce hale gelebilir.

İlaçlamalar profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. İlaçlama titizlik ve dikkat isteyen bir iştir. Bu sebeple tam donanımlı firmalar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca böcekler ve haşerelerle bireysel yollarla mücadele etmek sizlere istediğiniz sonucu vermeyecektir. İlaçlar haşere türüne ve özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple yanlış kullanılan ilaçlar haşere de bağışıklık yapabilir onları daha dirençli duruma sokabilir. Üsküdar böcek ilaçlama şirketi ile de İstanbul’a hizmet alabilirsiniz.

Ev ilaçlama konusunda İstanbul, Bursa, İzmir ve İzmit’te bulunan şubeleri ile böcek ilaçlama sektörünün lider şirketi olan Gezer ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Gezer ilaçlama şirketimiz günün her saati ev ilaçlama ve tüm açık-kapalı alanlarda hizmet vermektedir.

Ev ilaçlamasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

1-Mutfakta bulunan tabak, tencere, bardak, çatal, kaşık gibi mutfak gereçleri kapalı bir yere kaldırmalıdır.
2-Beyaz eşyalar gibi eşyalar birkaç cm öne çekilmelidir.
3- İlaçlama yapıldıktan sonra ıslak temizlik yapılmamalıdır.
4- İlaçlama uygulaması yapılırken kapı ve pencere kapalı olmalıdır.
5- İlaçlama yapılan alanda veya evin başka bir bölümünde açıkta gıda bırakılmamalıdır.

İlaçlama uygulamaları haşere ve böceğin türüne, yoğunluklarına ve bulunduğu alanın özelliğine göre sıvı kokulu, sıvı kokusuz, yem ilaçlar ve jel ilaçlar kullanılmaktadır. Gezer ilaçlama şirketimizden günün her saati ilaçlama uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz. En ucuz ev ilaçlama fiyatları ile kaliteli ve profesyonel hizmet almak için Gezer ilaçlama şirketimizi arayınız. Şirketimiz Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahiptir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir