Böcek İlacı

Böcek ilacı deyip geçmeyin. Böcekler için üretilen bazı ilaçların haşereler üzerinde bağışıklık yaptığını ve ter etki ettiğini söylesek her halde şaşırırsınız. Böcek ilacı konusundan ziyade aslında bizleri böcek ilacı satın alma sürecine kadar getiren etkenlere hep beraber göz atsak daha iyi olur.
Artık mevsimler ve iklimler tüm dünyada bir karmaşa içindedir. Artık sadece 2 mevsim var. Yaz ve Kış. Peki, bu ne demek oluyor? Bu durum ekolojik dengenin iç karmaşasını açıklıyor bize. Anlamamız gereken en hassa konu ise artık haşerelerin 4 mevsim boyunca bizimle iç içe yaşadığı gerçeğidir. Doğal yaşam alanları zedelenen tahrip olan, doğal felaketlerin neden olduğu alanların yok olması, insan nüfusunun giderek artması, ormanlık alanları yok oluşu tüm zararlı canlı türündeki hayvanların kapalı ve açık mekanlarımızda konuşlanmasına neden olmuştur. Kendi doğal yaşam alanında besin kaynağı bulamayan böcek ve haşere türlerinin ilk durağı ev ve iş yerlerimiz olduğu gibi yerleşip yuva yaptıktan sonra ise, burası onlar için son durak olabilmektedir.

Böcekler İle Mücadele Bireysel Yapılabilinir mi ?

Böceklerin ev ve iş yerlerimize kadar nasıl geldiklerine dair temel sebebi öğrendikten sonra, kapımıza kadar dayanan böceklerin evimize nasıl girdiği ile ilgili sorularda yanıt alalım istiyorum.
Tabi ki, çatlak duvarlar, çatı, banyo tuvalet boruları, mutfak lavabosu, satın alınan bir eşyanın içinden kötü bir sürpriz olarak çıkması, evcil hayvanlar aracılığı ile evlerimize girmesi ve en önemlisi tabi ki açık unutulan kapı, pencere ve cam ve eşiklerden içeri girme durumlarıdır.

Buraya kadar geldiğimize göre bu süreçleri yaşadığınızı var sayarak böceklerle başınızın belada olduğunuzu düşünelim. O zaman ilk yapılması gereken şey profesyonel bir ilaçlama firmasından yardım talep etmeniz. Çünkü piyasada pek çok korsan ilaç satılmaktadır.

Böcek ilacı kolaylıkla her yerden temin edilebilmektedir. Bu nedenle, Sağlık Bakanlığı ve TSE damgalı ürünler zehirli oldukları için sadece uzman ellerde ve kurumlarda olabilmektedir. Bu konuya dikkat ettiğimiz sürece böcek ilacı ile ilgi her hangi bir sorun yaşamanız imkansızdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir