Balçova Konut İlaçlama

Yaşam alanlarımıza dahil olan çeşitli böcek ve haşere türlerine karşı geliştirilmiş olan konut ilaçlamaları, İzmir Balçova sakinleri için, Balçova Konut İlaçlama hizmetleri hem ekonomik, hem de hızlı ve etkili çözümler üretmektedir. Her türlü kene, pire, fare, kırkayak, akrep, kulak böceği, karınca vb. canlının yaşam alanlarımıza dahil olması sebebiyle hem psikolojik hem sağlık açısından biz insanlar için tehlike unsuru oluşturmaktadır. Bu sebeple konut ilaçlama firmaları büyük bir özenle, vatandaşı bu probleminden kurtarmak için çalışmaktadır.

KONUT İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Konut ilaçlamaları iki ayrı yöntemle yapılmaktadır. Bunlar sıvı ilaçlama ve katı ilaçlama yöntemleridir. Sıvı ilaçlamalar, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte çeşitli cihaz ve teknikle uygulanmaktadır. Bu tekniklerden en çok tercih edileni buharlama tekniğidir. Buharlama tekniği, sıradan bir ilaçlamayla ulaşılamayacak olan çatı araları, ahşap yarıkları ulaşılması güç yerlere bile etki edebilmektedir. Ayrıca konutlarımızı hem zararlı haşerelerden hem de bu haşerelerin yaymış oldukları bakterilerden arındırmaktadır. Günlük yaşantımızı da derinden etkilemeyen bu yöntem, 3 saat içerisinde tesir etmekte ve insan sağlığını tehdit eden hiç bir yanı yoktur. Buharlama tekniğinin yanı sıra bir de püskürtme tekniğinden bahsedebiliriz. Bu teknik genellikle buharlama tekniğinin uygulanmayacağı, daha kısa bir sürede etki beklenilen, uzun aralıklarla kapatılamayacak mekanlarda uygulanmaktadır. Hastahaneler vb. mekanlar bu mekanlara örnek olabilir… Katı ilaçlama yöntemi de uygulanabilecek ilaçlama yöntemlerinden biridir. Fakat katı ilaçlamalar sıvı ilaçlamalara nazaran daha uzun sürede etkisini göstermektedir. Bu da tercih edilme sıklığını sıvı ilaçlamalara karşı düşürmektedir. Katı ilaçlamalar daha çok kişisel müdahalelerimizde tercih ettiğimiz yöntemler olmaktadır. Fakat insan sağlığı açısından tehlike arz edebilmektedir. Çünkü katı ilaçlarla temas halinde bir takım rahatsızlıklar da beraberinde gelebilmektedir. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken bir husustur.

KONUT İLAÇLAMA FİYATLARI

Konutlarımızda karşılaştığımız herhangi bir haşere probleminde genellikle ilk tercihimiz kişisel yöntemlerimiz olmaktadır. Bunun için çeşitli ilaçlar almakta, kısa sürede bu ilaçların etki etmesini beklemekteyiz. Fakat genellikle başarılı olamayız. Bu sebeple kişisel yöntemler hem zaman açısından hem de ekonomi açısından oldukça büyük kayıplara neden olabilmektedir.

İlaçlama firmaları ise bu konuda vatandaşa güvence sağlamaktadır. Her ne kadar genel görüş olarak konut ilaçlama firmalarının maliyetinin yüksek olduğu düşünülse de, aksine daha ekonomik, daha sağlıklı ve daha hızlı başka bir yöntem yoktur. İzmir ilaçlama bünyesinde görev alan Balçova Konut İlaçlama, bütçenize uygun, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarıyla sağlığınızı garanti altına alan hizmetleriyle, hem sizin hem de ailenizin mutlu ve sağlıklı bir hayat geçirmesi için çalışmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir