Bahçe ilaçlama

bahçe ilaçlama

İnsan var olduğundan bu yana haşere ile mücadele etmiştir. Dünyanın her yerine ve çok büyük  bir coğrafyaya yayılmış olan haşerelerin milyarlarca türü vardır.  İnsanların en çok zaman geçirdiği, zamanını ayırıp ekip biçtiği bahçeler haşerelerin yaşam alanları olmaya oldukça müsait alanlardır. Bahçe ve tarlalarımızda haşere, kemirgen ve böcek  olmak üzere milyonlarca türde canlı türüne rastlamak olasıdır. Bu canlı türleri hem besinlerimize hemde evcil hayvan ve sağlımıza ciddi boyutlarda zararlar verebilirler.

Bu canlılarla bireysel olarak mücadele etmek geniş alanlarda oldukça güçtür. Çünkü ilaçlama böceğin türüne göre farklılık gösterebileceğinden yanlış bir ilaç ve yöntem hem maddi hem de sağlığımıza büyük zararlar verebilir. Bahçe ilaçlama diğer ilaçlamalar kadar basit bir iş değildir. Mutlaka kısa süre içinde profesyonel bahçe haşere ilaçlama şirketlerine başvurulmalı ve profesyonel yardım alınmalıdır.

Bahçelerde En fazla Görünen Haşereler

Bahçe ilaçlamada haşere cinsi önemli olduğu kadar bulunan ağaç ve çiçeklerimizin de türleri önemlidir. Yanlış bir ilaçlama,bitkilerimizin kuruyup ölmesine sebep olabilir. Karınca, danaburnu, yılan, akrep, çiyan, örümcek, kırkayak, ağaç kurdu, karınca, kene, salyangoz gibi böcek türleri bahçelerimizde bulunabilecek canlıların sadece birkaçıdır ve bu canlıların vereceği hasarlar da farklılık göstermektedir. Bunun yanında haşere ilaçlamada kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olması hem bizim hem de çevremizin sağlığı açısından önemlidir. Bahçelerimizi haşereden korumak için uzman kadroya sahip, bu işi profesyonel yapan haşere ilaçlama şirketleriyle çalışılmalı ve kullanılan yöntemlerin yasal olduğundan emin olunmalıdır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*