Amerikan Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Hamamböceği türlerinden olan bu aileye mensup olan türlerden biride Amerikan hamam böceğidir. Amerikan hamam böcekleri neredeyse her alanda görülürler. Amerikan Hamam böceklerinin yumurtaları kapsül biçimindedir ve kapsülün içinde ortalama 16 yumurta vardır. Kapsülün sıcak ve nemli ortama bırakılması ile üreme evresi hızlı şekilde gerçekleşir.

Amerikan hamam böceği, dişi ve erkek cinslerinin her ikisi de uçma özelliklerine sahiptirler. Bu yönleri ile hamamböceklerinden ayrılmaktadırlar. Amerikan hamam böceği, kolay kolay kontrol altına alınmamaktadır. Bu duruma neden olan faktör, uçmaları ve daha seri hareket etmeleridir.  Bu böcek türü aynı zamanda çevreye yaydığı kötü kokular ile ön plana çıkmaktadır. Amerikan hamam böcekleri karanlık alanlarda saklanırlar ve dışkılarını da bu karanlık alanlarda bırakırlar. Amerikan hamam böcekleri sadece besin ve sıvı ihtiyaçlarını gidermek için evlere girerler.

Amerikan Hamam Böceğinin Zararları Nelerdir ?

Amerikan hamam böcekleri yosun ve yapraklarla beslenmektedirler. Bu beslenmeye ilave olarak ev giren diğer çeşitli böcek türlerini de yemektedirler.

Amerikan Hamam böcekleri mikrop taşıyıcısı olarak bilinmektedir. Mikrop taşıyan bu böcek türü beraberinde bazı hastalıkları da getirir.

Bu hastalıklar; ishal, dizanteri, astım, kolera, cüzzam, veba, polio gibi hastalıklardır. Ayrıca cilt hastalıkları, gıda zehirlenmeleri ve çeşitli alerjik reaksiyonlara da sebep olabilmektedirler.

Amerikan hamam böceklerinin kontrol altına alınması ve sağlıklı ortamlara yeniden kavuşmanız için önerilen tek yöntem; profesyonel bir böcek ilaçlama şirketini arayarak yardım ve destek talebinde bulunmanızdır.  Aksi halde Amerikan hamam böceğine karşı koymak imkansız hale gelecektir.  Amerikan hamam böceği için ilaçlama yöntemi Jel yöntemdir. Ancak ilaçlama firması bazı durumlarda karma haşere türleri de bulunduğundan kokulu sıvı ilaçlama yapabilmektedir. İlaçlama firmanıza danışınız.

İlaçlama ile ilgili düşülen bariz hatalara sizde düşmeyin. Dışarıdan korsan ilaç satın alarak ilkel ve amatör ilaçlama uygulamalarına başvurmayınız. Ekonomik fiyat ve Garantili ilaçlama için firmamızı arayabilirsiniz. Kokusuz ve temiz bir yaşam alanı için çağrı merkezimizi arayarak randevu talep edebilirsiniz. Başvurduğunuz firmada kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığınca onaylı olup olmadığını tescil ediniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir